فرار از مدرسه یکی از معضلاتی است که خانواده، مدرسه و در نهایت اجتماع را با خود درگیر می‌کند. کودک یا نوجوانی که از مدرسه فرار می‌کند علاوه بر آسیب‌هایی که به خود می‌زند در معرض خطرات محیطی نیز قرار می‌گیرد. به طوری که شاهد هستیم چنین کودکانی با احتمال بیشتری به سمت مواد مخدر و کارهای خلاف می‌روند. برای اطلاع بیشتر در مورد مواد مخدر کلیک کنید. نگرانی‌های جدی برخی والدین در مورد کودکان و نوجوانان خود قابل درک است. کودکان و نوجوانانی که از مدرسه فرار می‌کنند، در آینده به لحاظ تحصیلی، شغلی و ارتباطی ممکن ست دچار مشکلات فراوانی شوند. اما چرا برخی کودکان تمایل به فرار پیدا می‌کنند؟ عوامل زیربنایی این مشکل چیست؟ والدین چطور می‌توانند با آگاه شدن به مساله و کمک به این کودکان و نوجوانان از پیامدهای منفی فرار از مدرسه جلوگیری کنند؟

برای دریافت مشاوره در زمینه مشکلات رفتاری کودکان و نوجوانان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

 

منبع : 

فرار از مدرسه | علل و راه های مقابله با فرار از مدرسه

 


هنر زندگی | مشاوره روانشناسی هنر زندگی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

رونق تولید/Production boom فال های ایرانی ماه حرم املاک وردآورد فروشگاه عینک آفتابی | ای فابنر وبلاگ قزوین قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس دکتر احمدی نژاد